Tenisové kurzy

Skupinový trénink21057917_1647509231926765_92394890_o

Skupinové tréninky jsou vhodné pro všechny věkové kategorie mládeže. Hráči trénují ve skupinách od 2 do 4, v případě nejmenších začínajících dětí i v 5. Tréninky jsou směrovány na základě výkonnosti a kategorie hráče ke zdokonalování tenisových, ale i obecných pohybových dovedností. V případě nejmenších rovněž nabízejí nespočet zábavy a děti tak mají větší šanci si ke sportu vybudovat pozitivní vztah.

 

Individuální trénink

Individuální tréninkové jednotky nabízejí větší prostor pro hráče. Jsou směrovány přesně podle konkrétních požadavků a potřeb jedince a hráč se tak může rychleji zdokonalovat a učit novým věcem. Individuální tréninky jsou určeny především hráčům spadajícím do kategorie babytenis a výše (7+), kvůli soustředění i fyzické vyzrálosti. Individuální hodina připravuje hráče ke zlepšení svých dovedností s využitím v závodním tenise.

 

Minitenis

Minitenis je hra která je určena pro hráče 5 – 7 let. Hraje se přes menší tenisovou síť s měkkými míči, kdy se míč odráží zkrácenou raketou na druhou polovinu dvorce. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii.
Proč minitenis?
Minitenis umožňuje dětem formou hry rozvíjet všechny herní dovednosti. Minitenis je při správném metodickém postupu a při postupném zdokonalování na malém dvorci pro mladé hráče nenáročný a zábavný. V minitenise používáme speciální (měkké) míče, pomocí nichž si hráči osvojí celou škálu tenisových úderů, trénují se různé herní situace, dbá se na přesnost umístění míče, neprosazuje se technika.

Náš nadějný Babytenista (2017) - Honza Psota

Náš nadějný Babytenista (2017)- Honza Psota

Hráči hrají soutěže o body prostřednictvím cvičných zápasů..

 

Babytenis

Babytenis je hra která je určena pro hráče 8 – 9 let. Hraje se již přes „normální“ tenisovou síť s odlehčenými míči a hráč hraje juniorskou raketou. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii.
Proč babytenis?
Babytenis umožňuje dětem dále rozvíjet všechny herní dovednosti získané v minitenise. Přechod z minitenisu k babytenisu je při správném metodickém postupu a při postupném zvětšování dvorce pro mladé hráče nenáročný a trvá pouze několik týdnů.
V babytenise používáme také speciální míče (určené přím pro Babytenis), pomocí nichž si hráči osvojí nejenom správnou techniku tenisových úderů, ale trénují i různé herní situace, hrají soutěže o body a v neposlední řadě i cvičné zápasy.

 

Závodní tenis

Závodní tenis má v klubu TK Sokolov dlouholetou tradici. Cílem je vychovat hráče, kteří úspěšně reprezentují tenisový oddíl při mistrovských utkáních či při celostátních turnajích vedených Českým tenisovým svazem. Děti mohou hrát zápasy už od 6 let – kategorie minitenis, 8-9 let – kategorie babytenis a navázat na mladší žáky, starší žáky, dorost a dospělí. Náš tenisový klub každoročně pořádá mnoho oddílových i celorepublikových turnajů, kde mohou svěřenci porovnat své výkonnostní dovednosti s ostatními hráči.